Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
05.08.2020
Různě o psech

Plemeno týdne od 5.8. - 25.8.2020

Psích plemen je na světě velmi mnoho ...

Občasně vyberu jedno plemeno psa a krátce jej zde a na Facebooku představím. Zároveň máte možnost s uvedeným kódem po dobu 1 týdne získat na produkty s aktuálním plemenem slevu 12%.

 

Týden 1.10. - 6.10.2020

Irský vlkodav - největší pes

irský vlkodav

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem IRSKÉHO VLKODAVA při použití slevového kódu: FB1006VK. Produkty na jdete na https://1url.cz/@vlkodav-na-kerasek-cz

Znak starých irských králů obsahoval list jetele, harfu a irského vlkodava, který stál pod motem "mírný, když je hlazen, divoký, když je podrážděn". V písních a ságách se opěvují jeho mocné činy, bojovná tvrdost a také vysoká hodnota. Cena štěněte byla 30 pencí, pes z chovu krále 240 pencí - oproti ceně jezdeckého koně ve výši 120 pencí nebo třeba ovce v ceně 21 pencí. A velmi vysoké pokuty hrozily těm, kteří vlkodavům jakkoliv ublížili. U vlokodava se uvádí jen minimální výška, která je u psů 79 cm, fen 71 cm, horní hranice není stanovena. Ve staré literatuře jsou popisováni vlkodavové s kohoutkovou výškou i 120 cm. Barvy srsti jsou šedá, žíhaná, červená, černá, bílá, žlutá.

 

Týden 9.9. - 15.9.2020

Bulteriér - potomek starých bojových psů

bulterier

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem BULTERIÉRA při použití slevového kódu: FB1006VK. Produkty na jdete na https://1url.cz/@bulterieri-kerasek-cz

Až do roku 1835 byly v Anglii zápasy zvířat velmi populární. Psi tak zápasili s mědvědy, později s býky, ale také mezi sebou. Obratní a vytrvalí psi se širokým hrudníkem, širokou lebkou, silnými čelistmi a notnou razancí byli šlechtěni pro snadnější lov jezevců. V arénách pak závodili v usmrcování krys na čas. Typickým znakem plemene je klabonosá hlava vejčitého tvaru (downface). Bíle zbarvení bulteriéři nejsou albíni, neboť oči a nos jsou vždy pigmentované, vyskytují se i pigmentové skvrny na pokožce. Dalšími barvami jsou žíhaná, červená, žlutá a tříbarevná. Standard uvádí, že nejsou stanoveny výškové ani váhové limity, ale pes musí působit dojmem maximální substance, přesto vyváženě. 

 

Týden 19.8. - 25.8.2020

Vipet (Whippet) - nejrychlejší pes své velikosti

vipet / whippet

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem VIPETA při použití slevového kódu: FB1006VK
Především rychlost byla cílem chovatelů, kteří cca v polovině 19. stol. v severních hrabstvích Anglie vipeta vytvořili. Štvanice na králíky v ohraničeném prostoru se postupně měnily na dostihy na rovných tratích a travnatou plochu vystřídal škvárový povrch (dnes je tomu naopak), aby se jim rychleji běhalo. Žádná komunita psů se netěšila takové péči, jako právě vipeti. Dostávali vždy dobré krmení a obzvláště vynikající pes dostával krmení na stůl svého pána. Téměř každý dělník železáren měl svého vipeta a zatím co sám měl jen jeden kabát a jedl suchý chléb, vipet musel mít i dobré oblečení a náhubek. Zajímavostí je, že až do roku 1969 se vipet choval i v hrubosrsté variantě. Pokud se vám vipet zdá zvětšeninou italského chrtíka nebo naopak zmenšeninou greyhounda, tak právě velikost není tím, co vipeta odlišuje od těchto dvou plemen. Rozhodující je stavba těla psa, kdy od greyhounda ho odlišuje vyklenutý hřbet nad bedry a od chrtíka silnější osvalení a slabší vyklenutí hřbetu. Vipet je elegantní, přátelský a vyrovnaný psík s krátkou srstí, který má povoleny všechny barvy a barevné kombinace srsti. Velikost psů 47-51 cm, fen 44-47 cm.

 

Týden 12.8. - 18.8.2020

Německý špic => potomek psa stavitelů kolových staveb mladší doby kamenné 🐾

špic

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem špice při použití slevového kódu: FB1006VK.  Vybírejte ZDE:👉bit.ly/spic-od-keraska🐶

Ostražitost a bdělost špice jsou skvělé vlastnosti jako stvořené pro život a shon v povoznictví. Hlídal nejen náklad na voze, ale dokázal čilým štěkáním povzbuzovat koně ke svižnějšímu tempu. Ve vinicích udržoval v uctivé vzdálenosti dvou i čtyřnohé nezvané návštěvníky a štěkotem plašil i ptáky. Uplatňoval se jako hlídač selských dvorců i stád krav. Pro špice jsou typické malé špičaté uši a dlouhá hustá srst, která díky bohaté podsadě odstává od těla. Vzhledem k různým velikostem se špicové rozdělují na špice trpasličí (vel. 21 cm), malé ( vel. 27 cm), střední ( vel. 35 cm), velké (vel. 45 cm), kteří mají mnoho barevných variant srsti. Pouze vlčí špic (vel. 49 cm) má jednotné vlkošedé zbarvení srsti.

 

Týden 5.8. - 11.8.2020

Svatobernardský pes / Bernardýn => pes se soudkem na krku

bernardýn na dózách

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem bernardýna při použití slevového kódu: FB1006VK
Vybírejte ZDE: 👉 bit.ly/bernardyn-od-keraska 🐶

Plemenu dal jméno Velký svatobernardský průsmyk, kterým prochází státní hranice mezi Švýcarskem a Itálií. Pravděpodobně v roce 1050 zde byl založen hospic, který ubytovával a hostil poutníky. Psi chovaní v hospicu byli mnohem menší a drobnější, než dnešní bernardýni a používali se k mnoha činnostem. Zmínka je o psu, pro kterého kuchař zkonstruoval kolo, do kterého psa zavřel a ten pak musel točit rožněm. Další písemná zpráva popisuje psy, kteří hospic chránili před nájezdy loupeživých band. Další úlohou hospických psů byl doprovod poutníků, kdy svými širokými hrudníky uvolňovali cestu sněhem a díky skvělému orientačnímu smyslu našli cestu zpět do hospice za vánice, v mlze i v noci. Nejznámější je však pes Barry s jehož pomocí bylo zachráněno 40 lidí. Dnešní bernardýn je přátelské povahy, s harmonickým, svalnatým tělem a impozantní hlavou. Standard popisuje bernardýna krátkosrstého i dlouhosrstého. Velikost psů 70-90 cm, fen 65-80 cm. 

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Za předchozí 2 měsíce jsem představil těchto 8 plemen psů

Váš Kerásek

Haf haf

maskot Kerásek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Originální dózy na dárky, sladkosti i bižuterii

Nadchla mě myšlenka nakreslit typické představitele jednotlivých plemen psů (mých kolegů) a natisknout je na plechové dózy, které jsou praktickým dárkem.

Spojil jsem se s českou malířkou Veronikou Pižlovou-Křivskou. Veronika pečlivě kreslí různá plemena psů. Každou kresbu konzultuje s chovateli daného plemene.

A protože se na mne obrátili i milovníci ostatních zvířátek, pustila se Veronika i do kreseb koček, koní, papoušků, hlodavců a plazů.

Ročně se naše nabídka rozroste o 10-20 kreseb psů a ostatních zvířat. Věřím, že tím uděláme radost mnoha majitelům čtyřnohých miláčků.


 

Užitečné informace
Fanděte nám

Potřebujete poradit?
Copyright © 2012 - 2023 KERASEK.cz • Na UX & Web Design je tu Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz