Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Různě o psech
  4. Plemeno týdne za období 10.6. - 4.8.2020
19.06.2020
Různě o psech

Plemeno týdne za období 10.6. - 4.8.2020

Psích plemen je na světě velmi mnoho ...

Každý týden vyberu jedno plemeno psa a krátce jej zde a na Facebooku představím. Zároveň máte možnost s uvedeným kódem získat na produkty s aktuálním plemenem slevu 12%.

Týden 29.7. - 4.8.2020

Basenži / Basenji = neštěkavý pes

basenji na dózách

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem basenži při použití slevového kódu: FB1006VK 👉bit.ly/basenji-kerasek🐾
❓Věděli jste❓Plemeno pochází z Afriky z oblasti Konga. Mnoho cestovatelů z konce 19. století popisuje psy žijící uvnitř lidských osad, kteří musí přežívat bez lidské péče. Mnoho znaků mají však společné - špičatý nos, vztyčené uši, dlouhé nohy, zatočený ocas a na krku ze dřeva zhotovený zvonek. Shodují se i na tvrzení, že častěji vyjí, než štěkají. Němí rozhodně nejsou, disponují celkem obsáhlým "slovníkem", ať už se jedná o vrčení, vytí až po krátký úsečný štěkot, který není až tak hlasitý. I dnešní basenji je oproti jiným plemenům málo hlučný. Je to čistotný, inteligentní, jemný i ostražitý psík s gazelí elegancí. S běžným výcvikem u něj moc nepochodíte, je trošku svéhlavý, přesto při trpělivém přístupu výborný společník. Oblíbená a nejčastější je červenobílá barva srsti, ale vídat můžeme toto plemeno i v barvě žíhané s bílou, tricolorní a černobílé. Velikost a váha je 43 cm a 11 kg u psů, 40 cm a 9,5 kg u fen.

 

Týden 22.-28.7.2020

Novofundlandský pes => nadšený milovník vody💦

novofundlandský pes

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem novofundladského psa při použití slevového kódu: FB1006VK 👉 https://bit.ly/novofudlandak 🐶

❓Věděli jste❓Plemeno pochází z Newfoundlandu (kanadský ostrov). Příznivci a chovatelé plemene z počátku 19. století se shodli na vrozené vlastnosti novofundlanďana - a to velké lásce k vodě. Ať už při rybolovu, kdy pomáhali s vytahováním sítí na břeh za korkové plováky, obratně lovili ryby uniklé ze sítí a nosili je na břeh, nebo nadšeně a bez povelu lovili předměty rybářů spadlé do vody. Nebo pak i při plavání a záchraně tonoucích. V obou činnostech se pořádaly závody. I v současném standardu se uvádí jeho použití jako vodní pes a tažný pes pro těžké náklady. To umožňuje jeho masivní, dobře osvalené tělo s dobrou pohybovou koordinací a mírná, přívětivá povaha. Typickým zbarvením je černá, avšak potkat můžete i černobílého či hnědého novofundlanďana. Výška a váha - 71 cm a 68 kg/ psi, 66 cm a 54 kg / feny.

 

Týden 15.-21.7.2020

Skotský teriér - nízkonohý veselý psík, který díky tvaru těla, barvě a úpravě srsti může mnohým připomínat smeták.

skotský teriér

Speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem skotského teriéra při použití slevového kódu: FB1006VK 👉 bit.ly/skotacek-od-keraska 🐾

❓Věděli jste❓ Na začátku čistokrevného chovu byly spory, jestli název plemene "skotský teriér" je přiměřený? Vždyť cairn teriér a west highland white teriér jsou rovněž skotští teriéři. Lovci však na toto plemeno nedali dopustit, oceňovali jeho obratnost, vynikající čich a mohutné čelisti. Tvrdili, že na lišku a jezevce není lepšího psa a je vynikající i na kuny a vydry. Standard cca před 130 lety stanovil důležité body a přestože se změnila hmotnost psa, srst je o něco delší a končetiny kratší, všeobecný typ psa zůstal stejný. Skotský teriér je dobře ovladatelný, odvážný a inteligentní pes s černým, žíhaným či pšeničným zbarvením srsti, která se upravuje trimováním. Hmotnost 8,6 - 10,4 kg, výška v kohoutku 25,4 - 28 cm. 

 

Týden 8.-14.7.2020

Rhodéský ridgeback (ridžbek) - v doslovném překladu "hřebenovitý hřbet"

rhodéský ridgeback

PSÍ PLEMENO TÝDNE + speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem ridžbeka při použití slevového kódu: FB1006VK 👉
ZDE: https://bit.ly/ridgeback-od-keraska 🐾
❓Věděli jste❓
Typickým znakem plemene je 3-6 cm široký pruh srsti ( = ridge) táhnoucí se od kohoutku po celé délce hřbetu. Ridge má být oproti ostatní srsti rostoucí v protisměru jasně oddělen a je dobře rozeznatelný již u štěňat. Ridgeback pochází z Jižní Afriky - tehdejší Rhodesie (dnes Zimbabwe), kde pro pruh srsti používají výraz "Pronk". Ve své vlasti se ridgeback používal k lovu lvů. Psi jej měli vystopovat, zastavit, obklíčit a zabránit mu v útěku do doby, než přijdou lovci. V Evropě si ho oblíbili jako skvělého hlídače, především pro jeho vrozenou nebojácnost, vytrvalost a obratnost. Při správném vedení se uplatní i v dnešní době jako lovecký pes. Chování má vůči cizím lidem zdrženlivé, avšak bez známek agresivity či bázlivosti. Je to harmonicky stavěný, elegantní pes s výškou 63-69 cm u psů, 61 - 66 cm u fen.

 

Týden 1.-7.7.2020

Čau čau / chow chow - pes s modrým jazykem

plemeno čau čau

PSÍ PLEMENO TÝDNE + speciální týdenní SLEVA 12% na tematické produkty s motivem Čau čau při použití slevového kódu: FB1006VK 👉
ZDE: bit.ly/cau-cau-variace 🐾
❓Věděli jste❓ Čau čau  je původem z Číny a jeho název je nejasný. V Číně ho nazývali Wonk / vlčák, Hek she / černý jazyk nebo Hsiung Kou / medvědí pes. Poslední jmenovaný Kou často vyslovovaný jako "kau" znamená jednoduše "pes". Modří čau čau chovaní ve velkých smečkách v budhistických lámských klášterech byli opředeni legendami. Evropany, když už se výjimečně do kláštera dostali, uchvátila jejich vitalita, vyrovnanost v typu a především barva. Jeden k jejich barvě napsal ... a byli modří, modřejší než nejkrásnější angorská kočka této barvy. Dalším znakem plemene jsou mimořádně strmě zaúhlené pánevní končetiny. Za povšimnutí stojí krátkosrstá varianta tohoto plemene, která nikdy zcela nevymizela, ale byla vytlačena atraktivnější dlouhosrstou variantou. Barva srsti je jednobarevná modrá, černá, červená, skořicová, krémová nebo bílá. Velikost psů 48 - 56 cm, fen 46 - 51 cm.

 

Týden 24.-30.6.2020

Baset nebo-li Basset Hound - krátkonohý pes značné substance

baset

PSÍ PLEMENO TÝDNE + speciální SLEVA 12% na tematické produkty s motivem BASETA při použití slevového kódu: FB1006VK 👉 ZDE: bit.ly/baset-od-keraska 🐾
Angličtí milovníci tohoto plemene uvádějí, že psi tohoto typu se na Britských ostrovech nacházeli již za doby Shakespeara. Ten ve svém díle "Sen noci svatojánské" v jedné pasáži popisuje psy velmi podobné basetům. Každopádně, typickými znaky baseta jsou nízko nasazené, sametové hebké dlouhé uši, čelní záhyby, lalok na krku a lehce zakřivené, krátké přední končetiny. Také dobromyslné oči odrážející jeho mírnou povahu a hluboký melodický hlas. Zbarvení srsti je zpravidla tříbarevné nebo dvoubarevné. Výška v kohoutku je 33- 38 cm.

 

Týden 17.-23.6.2020

Afgánský chrt - pes impozantního vzhledu

afgánský chrt

V Afgánistánu se těmto psům říká Tazi a jsou národním symbolem. V době monarchie byli dodáváni jiným vysokým státním úředníkům jako vzácné dárky. V horských oblastech nejsou afgánští chrti tak bohatě osrstěni, jak je známe z Evropy. Psi tam slouží k lovu a tak podle Afgánců má Tazi běhat a ne dodávat vlnu 
Plachou lovnou zvěř zpravidla dostihl po 1-2 km, ale stávalo se, že ji pronásledoval i 40 km (z dohledu i dosahu lovců) a musel se spolehnout pouze sám na sebe, na svou odvahu a výbornou orientaci v terénu. Tyto vlastnosti jsou typické i pro dnešního afgána, což ztěžuje jeho výchovu k poslušnosti. Nelze k němu přistupovat jako k běžným pracovním plemenům, je svéhlavý a o to více my musíme být trpěliví a důslední. Jeho srst je dlouhá, jemná a v obličeji krátká. Povoleny jsou všechny barvy. Velikost psů 68-74 cm, fen 63-69 cm, váha cca 23 kg.

Produkty s afgánem najdete zde bit.ly/afgan-chrt

 

Týden 10.-16.6.2020

Welsh Corgi / velškorgi - pes královských paláců 👑🐾

velškorgi

Welsh Corgi je psík s krátkými nožičkami, hlavou a ocasem připomínající lišku, pochází z Walesu, kde byl po celé generace používán jako pes pastevecký a honácký. Vesničané ve velšských horách tvrdili, že každý CORGI je zakletý princ nebo princezna Poprvé bylo toto plemeno předvedeno na výstavě v Anglii roku 1925, oba typy velškorgi se vystavovaly současně, k rozdělení na typ Cardigan a Pembroke došlo až o několik let později. Pro popularitu plemene byl rozhodující rok 1934, kdy se psík zalíbil vévodovi z Yorku a pořídil ho své dceři Alžbětě, dnešní anglické královně. Ta si corgiho Pembroke velmi oblíbila a odchovala 14 generací tohoto temperamentního veselého psíka. A jak je od sebe rozeznáte? Corgi Cardigan má dlouhý ocas, je větší, těžší, má širší uši než Pembroke. U každého z nich je povoleno jiné zbarvení srsti. Výška v kohoutku 25-30 cm, váha Pembroke do 12 kg, Cardigana do 17 kg.

Produkty s velškorgi najdete na bit.ly/welsh-corgi-kerasek

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

 

Občasně pořádám na Facebooku soutěže a výhercům rozdávám naše produkty. Na přehled soutěží roku 2019 se můžete podívat ZDE.

 

Váš Kerásek, haf haf

Kerásek

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Originální dózy na dárky, sladkosti i bižuterii

Nadchla mě myšlenka nakreslit typické představitele jednotlivých plemen psů (mých kolegů) a natisknout je na plechové dózy, které jsou praktickým dárkem.

Spojil jsem se s českou malířkou Veronikou Pižlovou-Křivskou. Veronika pečlivě kreslí různá plemena psů. Každou kresbu konzultuje s chovateli daného plemene.

A protože se na mne obrátili i milovníci ostatních zvířátek, pustila se Veronika i do kreseb koček, koní, papoušků, hlodavců a plazů.

Ročně se naše nabídka rozroste o 10-20 kreseb psů a ostatních zvířat. Věřím, že tím uděláme radost mnoha majitelům čtyřnohých miláčků.


 

Užitečné informace
Fanděte nám

Potřebujete poradit?
Copyright © 2012 - 2023 KERASEK.cz • Na UX & Web Design je tu Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz