Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Koně z Majoránku z.s.

Rád bych představil jednu skvělou neziskovou organizaci, se kterou už nějaký čas spolupracuji.

tým Majoránku

Majoránek z.s. se věnuje hiporehabilitaci, což je aktivita, při níž odborník ( fyzioterapeut, učitel, sociální pracovník - podle konkrétního zaměření) se specializací na hiporehabilitaci provádí terapii za využití speciálně vybraného a vycvičeného koně. Cílem je, opět podle zaměření, dosáhnout rozvoje v tělesných dovednostech a schopnostech a nebo rozvoje v oblasti mentální či sociální. Kůň je nezbytný pomocník, ale bez člověka, odborníka, je to pořád jen kůň ... Proto všichni tvoří tým, v kterém mají své nezastupitelné místo - terapeut, jeho asistent, vodič koně i samotný kůň.

Hiporehabilitace je pořád velmi neznámá aktivita pro laickou veřejnost. Většina lidí nevidí rozdíl mezi hiporehabilitací a svezením se se na jakémkoliv koni a zvlášť ve venkovských regionech se osvěta daří jen velmi pomalu.

Majoránek pomáhá dětem se závažnějšími formami tělesných i mentálních postižení, dětem s autismem nebo problémy v komunikaci rozvinout jejich potenciál.

Specializuje se na ranou péči, děti od 3 měsíců věku, kdy je šance na zlepšení obtíží nejvyšší. Patří ke třem střediskům v ČR s touto specializací. Takovýchto středisek je zoufale málo.

Snaží se tvořit pro rodiny „svých“ dětí klidné a bezpečné prostředí, kde se mohou setkat, sdílet zkušenosti a třeba i vytvořit nová přátelství s lidmi „ na jedné lodi“.

Sympatická Romana je duší této úžasné neziskovky. A i když jsem ji poznal už před mnoha lety jako zapálenou pejskařku pro plemeno boxer, úspěšnou ve výcviku, na výstavách a se zkušenostmi i v chovatelství, nic ji z toho nadšení a energie neubylo a v této neziskové sféře funguje snad s ještě větším zápalem a nadšením. Nejspíš je v tom i trocha zarputilosti a snahy o osvětu a pozornosti pro činnost, která je pro dětské klienty velkým přínosem a jejich rodiče radostí z pokroků. A pokroky dělají díky práci koní a několika lidem, kteří musí mít pro tuto práci speciální vzdělání a koně speciální zkoušky.

 

 

A protože práci všech v Majoránku s velkým obdivem sleduji, rozhodl jsem se Keráskovo rodinku psích plemen rozšířit právě o majoránské koně. Podle podkladů od Romany naše malířka Veronika nakreslila hned 3 koně pomáhající v Majoránku při hiporehabilitacích.

Plemeno Quarter Horse zastupuje klisna Jenny, plným jménem Jenny Aksa Bonanza. Pokud jste příznivcem tohoto plemene, či přímo Jennynky, ozdobila několik produktů.

Shetlandský pony Majoran of Kadov (čili Ory), podle kterého je neziskovka pojmenována byl nakreslený jako první. Valacha Oryho najdete u Keráska vyobrazeného na dózách a ZIP sáčku.

Eliška neboli Elisabeth Castanea v Majoránku i u Keráska zastupuje plemeno Hafling, i když jí chybí typická bílá lysinka na hlavě. Krásnou blondýnku Elišku mám na dózách, ZIP sáčku i bižuterii.

 

Po dohodě s Romanou jsem se rozhodl nějakým způsobem posunout spolupráci o kousek dál a tak každý zákazník, který u nás nakoupí dózu, svačinový box, nebo třeba bižuterii a jako slevový kupon zadá heslo „Majoranek“ získá slevu 5% a na účet Majoránka poputuje dalších 10% z ceny objednávky.

 

Pro letní intenzivní pobyty i víkendové lekce roku 2021 Kerásek věnoval úplnou novinku ve svém sortimentu a to přívěsky s koňmi a logem Majoránka, doplněné o reflexní přívěsky ve tvaru čtyřlístku, smajlíka či srdíčka. To aby byli na svých cestách dobře viditelní. V e-shopu je najdete již brzy :o)

 

Majoránek je zapojen do několika projektů a tak když se vám nebude momentálně u Keráska nic hodit, můžete Majoránka podpořit i jinak. Jednou z možností je portál Darujme.cz, kde má i Majoránek svou stránku https://1url.cz/@darujme_majoranek . A další možností je zajímavý projekt www.givt.cz, kde při běžných nákupech neplatíte nic navíc, přesto na Vámi vybraný projekt či organizaci poputuje část peněz, které za svůj nákup utratíte :o) A to je sympatické. 

Ještě nevíte, kdy má Váš pejsek svátek? Můžete se podívat na můj Blog. Začal jsem je psát v květnu a postupně přidávám další měsíce.

 

Váš Kerásek, 

HAF HAF

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Originální dózy na dárky, sladkosti i bižuterii

Nadchla mě myšlenka nakreslit typické představitele jednotlivých plemen psů (mých kolegů) a natisknout je na plechové dózy, které jsou praktickým dárkem.

Spojil jsem se s českou malířkou Veronikou Pižlovou-Křivskou. Veronika pečlivě kreslí různá plemena psů. Každou kresbu konzultuje s chovateli daného plemene.

A protože se na mne obrátili i milovníci ostatních zvířátek, pustila se Veronika i do kreseb koček, koní, papoušků, hlodavců a plazů.

Ročně se naše nabídka rozroste o 10-20 kreseb psů a ostatních zvířat. Věřím, že tím uděláme radost mnoha majitelům čtyřnohých miláčků.


 

Užitečné informace
Fanděte nám

Potřebujete poradit?
Copyright © 2012 - 2023 KERASEK.cz • Na UX & Web Design je tu Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz